Передісторія

Стараннями міськвиконкому Львова, жителі вулиці Малоголосківської зіткнулися з життєво важливими викликами – відсутністю дитячих садочків, школи, транспортних розв’язок, якісної інженерної інфраструктури, місць для паркування і що найгірше – будь-яких коштів в бюджеті на їхню реалізацію в найближчі десятиліття.

Головним документом містобудівної документації є генплан. Він визначає план розвитку міста на 10 років, а то і більше, і має багато складових. Наприклад: історичничний поділ міста, економічний план розвитку, транспортний, соціальний і т. д. 

Однією із складових є план зонування (весь район розбитий на зони, типу Ж1 – до 4 поверхів, Ж-3 до 9 поверхів, Г-3 – освіта, Р – рекреація і т.д.) території. Цей план розробляється і затверджується сесією Львівської міської ради окремо. Генплан у Львові затверджено у 2013 р. і план зонування Шевченківського району в 2015 р. 

Ще одним документом є Детальний План Території (ДПТ). Він розробляється на основі Генплану і плану зонування території і не може їм суперечити, а лише уточнювати. І після затвердження плану зонування, сесія ЛМР затвердила ДТП “Під Голоско”, де все було збалансовано і зауважень не було.

Так от згідно  плану зонування там де зараз стадіон це буда зона Г-3-1 – школа, там де будуються ЖК Обрій 1,2 і 3, ЖК Плюс 2, ЖК “Нове Життя”, ЖК “Місто Мрій” – це зона Ж1 (до 4 поверхів), Де ЖК “Плюс” – це також окрема зона Ж1.  А 80% ДПТ “Під Голоском” – це зона Ж1.

І починаються зміни в ДПТ “Під Голоско”, якими вони міняють сам зонінг Шевченківського району:

  • 2015 р., Зміна 1: школу переносять в інше місце. 
  • 2017 р., Зміна 3 (там де Обрії і т.д.) –  замість Ж1 (до 4 пов) міняють на Ж3 (до 9 поверхів). 
  • Зміна 4 (там де ЖК “Плюс”) – замість Ж1 знову Ж4. і т. д. Зараз вже є затверджено чи в розробці – 9 змін. 

І головне, ці всі зміни затверджує Виконавчий комітет ЛМР – це 8 людей, яких призначає мер міста Андрій Садовий – а не сесія ЛМР.

І в лютому 2018 р. ОСББ”Малоголосківська 8д” оскаржує Зміну 3, мотивуючи це тим, що це не повноваження Виконкому ЛМР(призначених мером людей), а сесії ЛМР (депутатів). Суд першої інстанції став на нашу сторону і скасував Зміну 3. Але була подана апеляція виконкомом і апеляційний суд вже став на сторону Виконкому і в грудні 2018 р. з аргументацією, що Зміною 3 “не порушуються права ОСББ і ОСББ не мало права подавати в суд”, скасував рішення першої інстанції. 

Тоді ми звернулися у Верховний Суд і він, літом 2019 р., скасував доводи апеляційного суду і повернув їм на перегляд справи. І вже в жовтні 2019р. апеляційний суд ще раз ПІДТВЕРДИВ ЗАКОННІСТЬ рішення суду першої інстанції і скасував зміну 3. Рішення вступило в силу і діє на теперішній час (хоча може бути оскаржене у Верховному Суді).

Але біда у іншому. Будинки будують(проектують) на основі Містобудівних Умов і Обмежень (МУО), яка видає виконком на основі ДПТ “Під Голоско” та плану Зонування Території. І за час поки ішли суди, на території де була Зміна 3  було видано 20 (!!!) МУО на проектування будинків. І щоб зупинити ці будови ми оскаржуємо і їх. Але наші “справедливі суди” відмовляють нам у позовах з аргументацією, що ми не є суб’єктом документу МУО. Тобто оскаржувати МУО може або виконком (хто його видав), або власник ділянки (той хто отримав). Тобто виходить парадокс, що виконком видає МУО спираючись на незаконну зміну 3, а скасувати його немає кому. 

По школі ми пропустили час на оскарження 6 місяців (оскільки, ще не були згуртовані і обізнані) і на жаль вже не можемо в судах скасовувати перенесення школи. 

Тому нам залишається сподіватися лише на ПОЛІТИЧНУ волю міста і тиск громади. Для цього ми готові використати всі доступні нам законні методи, враховуючи масові демонстрації і перекривання дороги. 

Бо відступати вже нікуди!