LEV Development забудовник

Як забудовник і депутати від «Свободи» у дітей школу “віджимали”

Недавно ми писали на сайті про відпочинкову зону, яку жителі вулиці Малоголосківської власними силами облаштували біля своїх будинків. А тепер давайте розповімо трохи передісторії, з чого все починалося. Бо закінчення цієї історії, швидше за все, буде нескоро.

Згідно з первісним детальним планом території (ДПТ) там була запроектована школа, територія і потужність якої відповідали прогнозованій кількості школярів мікрорайону, де  передбачалась переважно малоповерхова забудова з фрагментарною багатоповерховою.

В 2015 році в цієї землі “випадково” з’явились орендарі – обслуговуючий кооператив “Інкубаторна станція”. До цього ділянки були фактично самозахоплені працівниками цієї структури і знаходилися в оренді у міста (хоча зі свідчень сусідів – ні).

Всі ухвали по цій схемі легко знайти в публікаціях на сайті ЛМР і ЗМІ:

Завдяки депутатському корпусу, в якому переважали депутати партії  “Свобода”, ділянки “дозволили” сприватизувати. За це голова оперативно створеного кооперативу Ігор Теглівець “пожертвував” 6 ділянок депутату від «Свободи», які зараз фігурують, як Зміна-8.

Андрій Садовий наклав вето на дозвіл про приватизацію, оскільки очевидно, що мова йде про типову аферу. Але депутати зібралися з силами, і успішно на вето мера «поклали».

Зустріч Садового із скандальним районом Малоголосківська

Опубликовано Slava Halych Четверг, 4 июня 2020 г.

Школу ж на папері перенесли в урвище, рельєф якого ~45° в двох площинах.  Землю “Інкубаторної” перевели під цільове призначення “колективне садівництво”, проте жодної садівничої діяльності жоден член кооперативу, включно з Головою Теглівцем, не провадив.

В січні 2020 “садівничий Теглівець” продає частину ділянок “Інкубаторної станції” площею більше гектара забудовнику ЛЕВ-девелопмент (LEV Development), який декларує наміри забудувати її щільними десятиповерхівками. За свою активну хижацьку діяльність, цей архітектурний агресор вже отримав серед людей альтернативну назву – Shakal Development.

LEV Development забудовник

Оскільки з 2018 почалась активна і незаконна забудова багатоповерхівками ділянки площею понад 3 га, яка згідно з ДПТ мала призначення малоповерхової забудови (максимально 4 поверхи), первісний баланс житлової та інфраструктурної щабудови критично порушився.

Щільність забудови мала вдвічі збільшені показники від максимально допустимих для багатоповерхової забудови, а, по відношенню до проектованої малоповерхової, ця забудова і її густина населення перевищувала допустимі показники більш, як вдесятеро!

"Нове життя" на Малоголосківській

Оскільки мікрорайон зазнавав жахливих змін, мешканці неодноразово звертались до ЛМР про відшкодування балансу озеленених територій, про відведення та збільшення ділянок освітніх закладів, об’єктів соціальної інфраструктури.

Громада вулиці Малоголосківської

Саме тому, що місто ніяк не реагувало, а лише погіршувало існуючу ситуацію, люди вирішили боротись за останній зелений клаптик, призначення якого в первісному ДПТ було ШКОЛА.  Стараннями забудовників було знищено всі зелені насадження і міжбудинкові розриви в 20 м не дозволяють озеленити будинки, через що ми не можемо допустити вирубку останніх дерев.

Тому власними силами і коштами перевели ділянку майбутньої школи в необхідний на районі парково-спортивний простір. Єдиний вихід, який ми бачимо – міна земельної ділянки.

В будь-якому випадку, чергового багатоповерхового монстра тут точно не буде!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *